Fetter Ferencné Boha Mária Király Zsiga-díjas, Népművészet Mestere címmel kitüntetett aranykoszorús népi iparművész 1931. április 3-án született Szőregen. A kézművesség szeretete már kislánykora óta élt benne, szüleitől és nagyszüleitől látta, kisiskolás korában az iskolában is tanulta a hímzést és kézműves tevékenységeket. Az 1970-es évektől foglalkozott régi hímzések gyűjtésével, feldolgozásával és tervezésével.
1982-ben megalakult a Népművészeti Egyesület Szegeden, amelynek alapító tagja volt. Ekkor kezdett többekkel foglalkozni a lakótelepi gyermekek játszóházba való szervezésével, amelynek célja volt, hogy a gyermekekkel megismertessék a feledésbe merült játékok készítését. Mindeközben folyamatosan alkotott és képezte magát. Elvégezte a hímző, szövő és vertcsipke tanfolyamot, 1987-ben a “C” kategóriás szövő oktatói, majd 1991-ben a “C” kategóriás hímző oktatói képesítést szerezte meg. Az akkori Oktatási Központ népművelője, Kurusa Mária és a Móra Kollégium igazgatója, Vörös Lászlóné segítségével megszervezték az első kézműves tanfolyamot 1987-ben a szegedi egyetemisták részére. Később a Dél-Alföldi Népművészeti Egyesület Alkotóházában Jellinek Márta vezetésével indított több szakági tanfolyam oktatója volt.
Fetterné Marika néni nagy szeretettel foglalkozott sérült emberek tanításával is. Ezen a téren végzett munkájáért az ART ’94 kulturális fesztivál alkalmából a „kreativitás gyógyító hatásának oktatója” elismerésben részesült.
A Népi Iparművész címet 1989-ben kapta meg, 2003-ban a Király Zsiga-díjjal, 2008-ban a Kézműves Remek-díjjal ismerték el, 2019-től pedig a Népművészet Mestere-díj birtokosa, Aranykoszorús népi iparművész.
Marika néni Rátkai Sándor papucsosmester hímzőjeként is tevékenykedett, tudására alapozva építette fel a Szegedi Papucsért Alapítvány a szegedi papucshímzés oktatását.
Fetter Ferencné 2024. július 10-én hunyt el.
Borítókép: Fotó: Bach Máté, delmagyar.hu