Az idei sportversenyen a szőregi iskola csapata harmadszor nyerte a vándorserleget és ezzel véglegesen elnyerte a kupát.

Ha itt a szeptember vége, akkor biztos, hogy Újszentiván Kupa. Az újszentiváni iskolában évek óta hagyományosan megszervezett versenyeken a kistérség iskolái (Újszentiván, Szőreg, Tiszasziget, Deszk, Kübekháza) mérik össze erejüket a sport területén.

Ebben az évben immár harmadik esztendeje a szőregi iskola nyerte az összesített csapatversenyt, így végleg megszerezte a vándorserleget.

A fiú focicsapat 3. helyezést, a lány kézilabdacsapat 2. helyezést ért el, futóink közül 5 fő lett első, 3 fő második és 5 fő harmadik különféle távokon és korosztályokban.

A gyerekek teljesítménye és a felkészítő tanárok (Kecse-Nagyné Bánszky Zsuzsa, Keresztesné Halász Katalin) munkája minden elismerést megérdemel.