XXII. Simonyi Zsigmond Kárpátmedencei helyesírási verseny megyei döntőjében 11. helyen végzett Guth Noémi 6.a osztályos tanuló. Felkészítő tanár: Hegedűs György

A NyelvÉsz nyelvművelő verseny megyei döntőjében 7. helyen végzett Patakfalvi Lídia 8.a osztályos tanuló. Felkészítő tanár: Hegedűs György

„Kínai Tavasz Ünnep”

A Budapesti Kínai Nagykövetségen 2019 márciusában rendezte meg a Kínai Népköztársaság Magyarországi Nagykövetsége a Harmadik Magyar „Kínai Tavaszünnep” Kulturális Fesztivált Budapesten. Altmayer Alexa, 6. b osztályos diákunk alkotásával harmadik helyezést ért el a Panda macik és az ő világuk- rajzkiállításon.

Sportsikereink

2019.04.03-án és 09-én a Kisstadionban került megrendezésre a városi IV. korcsoportos fi ú labdarúgó diákolimpia bajnoksága. Iskolánk csapata a II. helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Bakos Barnabás, Budai Zoltán, Farkas Tibor, Hegedűs Ferenc, Kollár Tamás, Kratochwill Ákos, Szabó Máté, Varga Szabolcs. Felkészítő tanár: Dér Zoltán.

Iskolánk tanulói II. korcsoportos labdarúgás diákolimpia városi selejtezőjén vettek részt 2019. március 29-én. Csoportjukat elsőként zárták, mivel mindkét meccsüket megnyerték. A városi döntőt 2019. április 03-án rendezték meg. A többi csoportból továbbjutó ellenfelek közül mindegyiket sikerült legyőzniük, így továbbjutottak a megyei megmérettetésre; ahonnan út az országos döntő. Szurkoljunk azért, hogy iskolánk képviselje Csongrád megyét az országos fináléban! A győztes csapat tagjai:  4.a: Horváth Álmos, Sümeghy Ákos, Berényi Mátyás, Bodzán Bence, Rója Mátyás 4.b: Farkas Ádám, Bubrják-Goda Nimród, Maróti Márton, Török Márk, Szalay Zétény Felkészítő tanár: Drágity Dusán

Gratulálunk a Kossuth Lajos Általános Iskola tanítványainak sikereikhez, köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját.